افوس من

ذوالفقار

به همت روحانی محترم شهر افوس و آقای مرادی . برای تماشای تمامی باری های ذوالفقار در جام رمضان سرویس رفت و برگشت تهیه شده است . که تمام هزینه این سرویس به عهده ی باشگاه ذوالفقار می باشد.

از تمامی علاقه مندان تیم ذوالفقار دعوت می نماییم برای حمایت تیم خود 45 دقیقه قبل از بازی تیم ذوالفقار در محل سالن ولایت شهر افوس حاضر باشند .

برنامه بازی های ذوالفقار:

پنج شنبه : 20/4/1392  : ذوالفقار افوس - هیئت فوتبال بویین میاندشت   ساعت : 21:30

دوشنبه : 24/4/1392    : ذوالفقار افوس - شهرداری افوس                 ساعت : 22:30

جمعه  : 28/4/1392     : ذوالفقار افوس - شاهین                              ساعت : 21:30

مکان : سالن ورزشی انقلاب بویین میاندشت

×××××××××××××××××××××××××××××××××××

با آرزوی موفقیت برای این تیم

حمید رفیعی

نویسنده : حمید رفیعی : ٦:٢۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

حسن کیخایی (افوسی) به سمت ریاست فرهنگ و ارشاد فریدن منصوب شد

 افوس است این افوس باستانی       که از خاکش خیزد مهربانی

فریدن را همی چشم و چراغ است    که اطرافش درخت و آب و باغ است

**********************************

در آیینی که با حضور اصغر مختاری معاون اداری مالی اداره کل ارشاد اسلامی استان اصفهان در محل فرمانداری شهرستان فریدن با حضور فرماندار شهرستان برگزار شد طی حکمی از سوی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان حسن کیخایی به سمت ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن منصوب شد و از زحمات و تلاش‌های کورش بدیعی در دوران تصدی ریاست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی تقدیر و تشکر شد

************************************

این انتصاب شایسته را خدمت همشهری بزرگوار و فرهنگ دوست جناب آقای حسن کیخایی تبریک عرض می کنم و برای ایشان آرزوی توفیق و خدمتی شایسته در این سمت دارم.

مدیر وبلاگ فرهنگی ، اجتماعی افوس من

حمید رفیعی

نویسنده : حمید رفیعی : ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

دومین دوره مسابقات جام بصیرت و بیداری اسلامی

دومین دوره ی مسابقات جام بصیرت و  بیداری اسلامی  (یادبود جوانان فقید شهر افوس ) با همکاری شجره طیبه صالحین افوس و پایگاه مقاومت با شکوه هر چه تمام تر برگزار گردید .در  این دوره از مسابقات که بصورت چهارجانبه برگزار می شد بهترین تیم های منطقه ،پاس میاندشت ، طلوع خمسلو،پرسپولیس حبیب و ذوالفقار افوس حضور داشتند. آنچه که  در این دوره از مسابقات جلب توجه  می کرد حضور تماشاگرانو بازیکنان   بصورت آرام و منطقی  بود .بطوری که نمودی از یک بسیجی در این دوستان دیده  می شد.

نتایج این دوره از مسابقات واقعا غیر منتظره بود بطوری که هیچ کس این ترتیب رتبه را پیش بینی نکرده بود

نتایج:

تیم طلوع خمسلو به مقام اول ، تیم پرسپولیس حبیب به مقام دوم و تیم پاس میاندشت به مقام سوم نائل شدند .

متاسفانه تیم ذوالفقار طلوع افوس که جدیدا هیئت مدیره تشکیل داده به سبب بعضی از دلایل نتوانستند مانند همیشه خوش بدرخشند .البته این موضوع دلیلی بر عدم شایستگی این تیم رده بالاو موفق شهر ما  نیست و چیزی از افتخارات آنان کم نمی کند .

همچنین در این مسابقات بهترین بازیکن اخلاق (از تیم ذوالفقار) ، آقای گل (از تیم پرسپولیس)، بهترین دروازبانان (از تیم پاس و طلوع) ،بهترین بازیکن(از تیم طلوع) ، فنی ترین بازیکن(از تیم پرسپولس ) نیز مشخص شدند

در پایان این  دوره از مسابقات نیز

به تمامی  بازیکنانی که  در این  دوره از مسابقات حضور پیدا کرده بودند ، مربیان ، سرپرست   تیم ها ،هیئت اجرایی و هیئت داوری این دوره از مسابقات  هدایایی به رسم یادبود  از طرف حلقه های شجره طیبه صالحین پایگاه شهدای شهر  افوس  تقدیم شد.

اکنون بر خود  فرض می دانم  از تمامی دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات مخصوصا حجت السلام و المسلمین حاج آقای ناصری (امام جماعت شهر افوس )، جناب آقای رفیعی (مسئول حلقه های صالحین شهر افوس ) ، جناب آقای احمدی(فرمانده پایگاه) ،جناب آقای شاهسوندی،جناب آقای حاجی بنده ، جناب آقای باقری(هیئت داوری)، سرمربی تیم ها و تمام کسانی که در برگزاری این دوره از مسابقات  شجره طیبه صالحین افوس را یاری کردند تشکر کنم

*** به امید  برگزاری تمامی مسابقات  با  این نظم و آرامش ***

فریدن بزرگ مهد افراد با فرهنگ و ورزش دوست است

حمید رفیعی

مدیر وبلاگ فرهنگی ، اجتماعی افوس من

نویسنده : حمید رفیعی : ٤:٠٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٦ تیر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

 

گزینه مناسب جنابعالی برای شهرداری شهر افوس کیست ؟

لطفا بدور از تفکر های فامیلی و جناحی پیشنهاد دهید

پیشنهادات شما را به اعضای شورای اسلامی منتخب ارائه خواهیم کرد

نویسنده : حمید رفیعی : ٧:۳۳ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

چهارشنبه اول ماه رمضان است

یک عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: امسال در آغاز ماه مبارک رمضان در کشور هیچگونه تردیدی نیست که غروب روز سه‌شنبه در کل کشور هلال ماه با دوربین‌های معمولی قابل رویت خواهد بود و روز چهارشنبه اول ماه مبارک رمضان 1434 خواهد بود.

علیرضا بوژمهرانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت هلال ماه رمضان و مختصات آن اظهار کرد: مقارنه ماه و خورشید برای هلال ماه رمضان 1434 در روز 29 شعبان که مصادف با دوشنبه 17 تیر در ساعت 11:44 دقیقه پیش از ظهر به وقت رسمی ایران روی می‌دهد. بر این اساس اولین غروب خورشید بعد از مقارنه همان روز دوشنبه 29 شعبان است.

وی خاطرنشان کرد: به خاطر عرض دایرةالبروجی ماه و فاصله زمانی نسبتا کم بین غروب خورشید تا مقارنه هلال ماه در موقعیتی قرار می‌گیرد که در کل کشور غروب هلال قبل از غروب خورشید خواهد بود و تحت هیچ شرایطی هلال نه با چشم مسلح و نه با چشم غیرمسلح، چه قبل از غروب خورشید و چه بعد از آن قابل رویت نخواهد بود.

این عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به این‌که «همین وضعیت برای تمامی کشورهای اسلامی نیز حاکم است» گفت: در شبه جزیره عربستان، کل قاره آفریقا و اروپا رویت هلال در این روز مقدور نخواهد بود، اما اولین نقاط جهان که بر مبنای بعضی از معیارها امکان رویت هلال را در غروب دوشنبه دارند در قاره آمریکای جنوبی است که احتمال دارد هلال در آن مناطق با ابزار رویت شود، البته در این مناطق نیز رویت هلال حتی با استفاده از ابزار کار راحتی نخواهد بود.

بوژمهرانی تصریح کرد: به یقین می‌توان گفت که هیچ کدام از کشورهای اسلامی چون امکان رویت هلال را در غروب دوشنبه ندارند، بنابراین روز سه‌شنبه 18 تیرماه مصادف با آخرین روز شعبان خواهد بود که در ایران 30 روزه خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت برخی از کشورهای اسلامی در این ارتباط، گفت: عملکرد برخی از کشورهای اسلامی بر مبنای محاسبه است نه رویت هلال. به عنوان مثال در کشور عربستان در روز دوشنبه 29 شعبان به وقت ایران وقتی خورشید در مکه مکرمه غروب می‌کند چیزی حدود هشت ساعت و 53 دقیقه از مقارنه ماه نو سپری شده است، ضمن اینکه در افق مکه مکرمه در غروب دوشنبه هلال ماه 52 ثانیه بعد ازغروب خورشید غروب می‌کند و همین دو پارامتر باعث شده در تقویم ام‌القراء سه‌شنبه 18 تیرماه در عربستان روز اول ماه مبارک رمضان نوشته شود.

این عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری یادآور شد: این محاسبه به معنای آن نیست که دوشنبه هلال ماه در عربستان قابل رویت است بنابراین هرگونه گزارشی دال بر رویت هلال از عربستان بیاید قطعا این گزارش باطل خواهد شد مگر اینکه مبنایشان محاسبه باشد.

بوژمهرانی با تاکید بر این‌که «بر مبنای رویت هلال در کل کشورهای اسلامی وضعیت به گونه‌ای است که چهارشنبه باید روز اول ماه رمضان باشد» اظهار کرد: در ایران نیز با این‌که روز سه‌شنبه 30 شعبان است، اما در غروب روز سه‌شنبه هم هلال ماه در موقعیتی نیست که بگوییم خیلی راحت و در ارتفاع بالا دیده می‌شود بلکه هلال ماه به گونه‌ای خواهد بود که در غروب سه‌شنبه 18 تیر در کل کشور هلال با ابزار و دوربین‌های معمولی قابل رویت خواهد بود.

وی ادامه داد: در غروب روز سه‌شنبه احتمال رویت هلال در نیمه شمالی کشور با چشم عادی نیست، اما در نیمه جنوبی کشور به شرط وجود شرایط مناسب جوی و برخورداری رصدگر از یک افق مناسب احتمال رویت با چشم در غروب سه‌شنبه هم وجود دارد.

این عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: امسال در آغاز ماه مبارک رمضان در کشور هیچگونه تردیدی نیست که غروب روز سه‌شنبه در کل کشور هلال ماه با دوربین‌های معمولی قابل رویت خواهد بود و روز چهارشنبه اول ماه مبارک رمضان 1434 خواهد بود.

نویسنده : حمید رفیعی : ٧:٢٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

 

سرویسهای بهداشتی وپارکینگ سرچشمه دیگرجوابگوی این همه گردشگرنیست...

شایداگرروزهای پنج شنبه وجمعه به صورت تفریحی سری به سرچشمه افوس بزنیدخواهیددیدکه نه پارکینگ سرچشمه ونه سرویسهای بهداشتی دیگرجوابگوی این همه مسافری که آمده اندیک روزراخوش بگزرانندنیست،هرچندکه بودجه آنچنانی وجودنداردولی به هرحال بایدفکری به حال این معضل نمودتارضایت خاطرگردشگران عزیزفراهم شود.مادیگربایدباورکنیم که افوس به بسیاری ازنقاط کشوربه خصوص کلانشهرهامعرفی شده ومردم خسته ازدودوآلایندگی وگرما،شهری همچون افوس رابرروی چشم می گزارندوبرای یک روزهم که شده افوس رابرای تفریح برمی گزینندکه می طلبدمسئولین شهری تمام همت خودرابرای این مهم به کارگیرندوازآوردن هرگونه امکانات دریغ نکنند.افوس وافوسی شایسته بهترینهاست.

نویسنده : حمید رفیعی : ٩:٠٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم