افوس من

آب رشته کوهی که قله افوس در آن دارد به سه حوضه آبریز می ریزد

نکته جالب در مورد رشته کوه  نزدیک به شهر افوس که  شامل کوه های شتاد، سمبله، دیگوله، سفیدکوه و قبله(افوس ) می باشد آن است  که آبهای دامنه های این رشته به سه حوضه آبریز جداگانه منتهی می شوند، آبهای دامنه های جنوبی آن به رودخانه سرداب و در نهایت به حوضه آبریز دز، کارون و خلیج فارس منتهی میشود، آبهای دامنه های شرقی آن از جمله چشمه پر آب افوس به سمت در یاچه سد زاینده رود جریان می یابند و در نهایت به حوضه آبریز باتلاق گاوخونی می رسند و آبهای دامنه های شمالی آن پس از پیوستن به هم از زیر پل نوغان واقع بر جاده اصلی داران - الیگودرز عبور کرده به سمت دریاچه سد گلپایگان جریان می یابند و در نهایت به حوضه آبریز دریاچه نمک قم می ریزند.

فریدن بزرگ و شهر چشمه ساران افوس افتخار تامین آب چند نقطه  از ایران و همچنین افتخار منتهی شدن آب این رشته کوه  به  رود کارون  و خلیج همیشه فارس ، باتلاق گاوخونی و دریاچه نمک قم  را دارد


نویسنده : حمید رفیعی : ٧:٥٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٠ مهر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

استامینوفن مرگ آور

بسمه تعالی

مردم شریف افوس ،چند روزی است خبری با عنوان

بیمارستان الزهرا اطلاعیه ای داده  که قرص استامنیفون جدید اومده است ، زیرش نوشته شده دگلوفن  به هیچ وجه نخورید  چون در مدت 72 ساعت مرگ آور است .

اما با پیگری های انجام شده  توسط بنده متوجه شدم این خبر مورد تایید دکتر کاشفی رییس بیمارستان الزهرا نمی باشد و آن را تکذیب کرده اند

اما من به عنوان یک همشهری از شما  خواهش می کنم   تا  حد امکان اگر چنین دارویی دیدید استفاده نکنید ، البته باید بگویم اساس وجود این جور دارویی مورد تایید نیست ، اما همیشه پیشگیری  بهتر از درمان است .

رییس بیمارستان الزهرای اصفهان گفتند : هیچ گونه مرگ مشکوکی در اثر استفاده از این قرص مشاهده نشده است، ضمن آنکه چنین قرصی نیز در بازار موجود نیست. روز گذشته بسیاری از خبرنگاران بهداشت و درمان استان اصفهان پیامکی را با عنوان داروی استامینوفن مرگ آور را دریافت کردند .
حتی در این پیامک‌ها عنوان شده بود که این داروی استامینوفن جدید است و در پایین آن نوشته شده باکلوفن!!! ، افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند پس از ۷۲ ساعت به کما رفته و تعدادی از آنان نیز در اثر استفاده از این دارو می‌میرند، بنابراین مصرف این دارو خطرناک بوده و از خوردن آن اجتناب کنید.
از روزی که این پیامک دریافت شد تا امروز به سرعت در بین مردم و حتی بسیاری از شبکه‌های اجتماعی ردو بدل شد اما بسیاری از داروخانه داران و حتی مسوولان فنی داروخانه‌ها این مسئله را تکذیب کردند.
مسوول فنی داروخانه دکتر اعتباری در این زمینه به ما می‌گوید: به هیچ عنوان چنین استامینوفنی وجود ندارد چرا که کارکرد استامینوفن ضد تب و ضد درد است در حالیکه باکلوفن شل کننده عروق است و این دو نوع دارو به هیچ عنوان در کنار هم قرار نمی‌گیرند.
این مسوول در مورد علت مرگ‌ها گفت: البته اینکه مرگی رخ داده یا نه در حد یک شایعه است، اما شاید مصرف همزمان این دو دارو در کنار یکدیگر موجب مرگ فرد شده است اما تاکنون قرصی که هم استامینوفن باشد و هم باکلوفن وارد بازار دارویی نشده است.
این متخصص در زمینه عوارض باکلوفن بیان داشت: این دارو همانطور که گفته شد شل کننده عضلات بوده که بلر سیستم اعصاب مرکزی تاثیر می‌گذارد همچنین مصرف همزمان باکلوفن با مهارکننده‌های منوآمین اکسیداز، تضعیف کننده اعصاب مرکزی است و هیپوتانسیون ناشی از آن تشدید می‌شود.
از دیگرعوارض آن می‌توان به تپش قلب، خواب‌آلودگی، دوبینی، تهوع، مشکلات ادراری و افزایش وزن اشاره کرد.
دکتر کاشفی رییس بیمارستان الزهرا با واکنش نسبت به انتشار این خبر به نام بیمارستان الزهرای اصفهان، می‌افزاید: این یک شایعه بزرگ است و باید از انتشار آن جلوگیری کرد، تاکنون چنین اطلاعیه‌ای از جانب ما منتشر نشده و چنین بیمارانی نیز در سطح استان به ما مراجعه نکرده‌اند.

البته در انتها  باید بگویم خود قرص استامینوفن  بعنوان  یک مسکن مشکلات زیر را هم دارد  ، پس تا  می شود  از مصرف  آن  جلوگیری شود .

 مسکن ها و داروهای آنتی بیوتیک حساسیت به درد را افزایش می دهند و سلول های مغزی را دچار واکنش های شیمیایی پیچیده می کند.

بررسی ها نشان می دهند مصرف آنتی بیوتیک ها احتمال بروز بیماری های گوارشی را تا 25 درصد افزایش داده و باعث کاهش درمان سر درد می شود.

گفتنی است هنگام بروز سردرد اگر از مسکن استفاده کنید باعث می شود تا سردردهای مقاوم و وخیم تری بروز کند و جالب است که بدانید استفاده از مواد و محصولات آرایشی و استفاده از عطر، اسپری و ادکلن باعث بروز سردردهای مقاوم می شوند و علاوه بر بیماری های پوستی باعث بروز بیماری های مغزی نیز خواهد شد.

نویسنده : حمید رفیعی : ۸:٤٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۸ مهر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

لزوم پیگیری سریع طرح

امیر هادی سرپرست فرمانداری بوئین میاندشت  گفت:

با توجه به نزدیک شدن فصل سرما، مدیریت بحران استان باید در روند تکمیلی احداث پل زیرگذر افوس-بوئین میاندشت، سرعت بیشتری داشته باشد

×××××××××××××××××××××××

انشاله  مشکلات این طرح که در چند روز گذشته مشکلاتی برای همشهریان ایجاد کرده است حل شود و دیگر شاهد این کوتاهی ها نباشیم

نویسنده : حمید رفیعی : ۸:۳٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٧ مهر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

اصلاحیه

بسمه تعالی

اینجانب حمید رفیعی انتخاب شایسته جناب آقای اکبـــر کیخایـی  به سمت ریاست شورای شهرستان را ابتداً بر مردم شهرستان بویین میاندشت و همچنین  بر مردم شهر افوس تبریک می گویم .

ضمنا از تمامی همشهریان ،بالاخص آقایان علی و اکبر کیخایی بسبب این اشتباه پوزش می طلبم .

* در خبر ابتدایی بنده بیان کردم اقای علی کیخایی رییس شورای شهر افوس بسمت ریاست شورای شهرستان منصوب شدند که البته اکنون اصلاح شده است *

امیدوارم مدیران مومن،متعهد و  کاردان شهر مدیران کاربلد (افوس )

در سطح های استانی و کشوری  بدرخشند 

ما به وجود چنین ستارگانی افتخار می کنیم

به امید وجود  این  روند  امید آفرین و افتخار آمیز برای جوانان افوس

 

مدیریت وبلاگ افوس من

کار ما پر از اشتباه است از مردم فهیم افوس می خواهم مرا از نظرا ت سازنده خودشان محروم نکنند

نویسنده : حمید رفیعی : ٧:٠٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٧ مهر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم