افوس من

همایش تقدیر از خبرنگاران شهرستان بویین میاندشت

به مناسبت هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار، از خبرنگاران شهرستان نوپای بویین میاندشت تقدیر شد. 

در این همایش که درروز دوشنبه مورخه 20/5/93  به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلام

ی و فرمانداری بویین میاندشت برگزار گردید ، ازبرخی از خبرنگاران  و وبلاگ نویسان سطح شهرستان قدردانی گردید .

در ابتدای این همایش که با حضور آقایان هادی ، فرماندار بویین میاندشت ، کیخایی ،ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،بابایی ، مسئول واحد خبری شهرستان بویین میاندشت ، مرشدی پور ، دهخدایی  و با حضور خبرنگاران سطح شهرستان برگزار گردید 

در آغاز آقای امیر هادی فرماندار پس از تبریک روز خبرنگار گفت  : خبرنگاری یک شغل مقدس می باشد و  دلایل  آن را نیز صداقت یک خبرنگار  در بیان اخبار و همچنین درآمد کم این شغل دانست .

وی با اشاره به نیاز روز افزون  نظام مقدس جمهوری اسلامی و جهان به خبرنگار  از نمود های  عینی آن را جنایات اتفاق افتاده در غزه برشمرد  و گفت :در صورتی که تشکل های خبری اسلامی ایجاد نشده بود  امروز واقعیات کشته شدن بیش از دو هزار نفر  و همچنین زخمی شدن بیش از ده هزار نفر از مردم و کودکان بی دفاع غزه توسط رژیم اشغالگر قدس ظهور و نمود پیدا نمی کرد .

مهندس هادی افزود  : اکنون که  نطام مقدس جمهوری اسلامی ایران  به یک قدرت بی بدیل تبدیل شده است وظایف بسیاری بر عهده خبرنگاران است . وی با اشاره به این وظایف گفت : تشریح خدمات نظام در طی 35 سال گذشته  و همچنین اقداماتی که جهت رفع محرومیت های انجام شده از رسالت های خبرنگاران است .

وی با اشاره به جنگ فرهنگی گفت : جنگ فرهنگی جنگی است برای از بین بردن همه حساسیت های مردم نسبت به کیان اسلامی   که در این مورد  خبرنگاران میتوانند بسیار موثر بوده و موجب پیروزی ما در این جنگ گردند .

هادی  در ادامه بیان کرد : آینده  شهرستان بویین میاندشت  در دهه اخیر آینده چشم گیری است. وی توجه ،تعهد  و همیت مردم بویین میاندشت  را موجب بهبود روند رشد شهرستان دانست و افزود :در سال های آینده مسلمنا نرخ رشد شهرستان شاخص خواهد بود .

مهنس هادی گفت :ارتقا یک بخش به شهرستان  و همچنین استقرار ادارات از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

وی به استقرار 85% ادارات در شهرستان اشاره کرد و گفت مسلما مردم فهیم شهرستان قدردان این خدمات نظام هستند .

او از خبرنگاران خواست توقعات عمومی را  از سطح توانمندی منطقه افزایش ندهند و  نگذارند مشکلات اداری به میان جامعه آورده شود که این موجب یاس و ناامیدی خواهد شد .

وی در ادامه اشاره کرد 27 دستگاه اداری در شهرستان استقرار یافته و 4 دستگاه دیگر در هفته آینده مستقر خواهند  شد .  مهندس هادی با اشاره  به فعالیت خوب دفتر خبری  گفت: از زمانی که  نام شهر بویین میاندشت  به عنوان  خنک ترین شهرستان استان در صدا و  سیما اعلام می گردد میزان مسافران  و گردشگران افزایش یافته که خود این نیز نیازمند برنامه ریزی و افزایش امکانات شهرستان برای حفظ رضایت مسافران است .

فرماندار بویین میاندشت در ادامه افزود : ما در شهرستان نیازمند یک ماهنامه مستقل می باشیم . وی همچنین گفت : ما در شهرستان بویین میاندشت  یک  سایت خبری فعال با آمار بازدید بالا با نام «بویین میاندشت آنلاین»  داریم  که اما  متاسفانه در چند وقت اخیر از پوشش خبری خوبی برخوردار نیست .

وی با اشاره به عدم پوشش خبری   ، شروع و پایان یافتن عملیات گاز رسانی به 3 روستا  ،شروع عملیات برق رسانی به 2 روستا انجام  12 کیلومتر از محور مواصلاتی بویین میاندشت - الیگودرز با قوت تمام ، عملیات رفع نقاط کور تلفن همراه با نصب 5 دکل  ، عدم مصاحبه با ریاست ادارات مستقل شده و همچنین عدم وپوشش کامل خبری عملیات جستجو در سد افوس  و حضور 4 اکیپ امدادی از  چهار شهرستان و برگزاری جلسه مدیریت بحران در شهرداری افوس  تلاش بیشتر خبرنگاران را خواست .

در ادامه آقای حسن کیخایی ، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویین میاندشت با گرامی داشت  سالروز شهدات  شهید صارمی و  تبریک روز خبرنگار  گفت: بدون شک یکی از عوامل پیشرفت  و توسعه فرهنگی خبرنگاران اند . 

وی از خبرنگاران خواست تا با اطلاع رسانی دقیق و به موقع موجب تحرک و پویایی جامعه باشند .

وی در ادامه  گفت : تاکنون 3 خبرنگار برای خبرگزاری ایمنا ، ایرنا و  فارس از بویین میاندشت معرفی شده که باحضور این افراد  در مرکز این خبرگزاری ها فعالیت آنان آغاز شده است و تا کنون چند خبر را نیز درج کرده اند .

کیخایی همچنین افزود : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک فعالیت خبرنگاران را سامان داده  و با آنان همکاری لازم را خواهد داشت .

در ادامه این جلسه خبرنگاران نظرات و مشکلات خود را بیان کرده و  از فرماندار و  ریاست فرهنگ و ارشاد پاسخ سوالات را شنیدند .

در این جلسه  با رایزنی های فرماندار با مدیر مسئول نمایندگی روزنامه نسل فردا  در فریدن مقرر گردید  با همکاری فرمانداری و  اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین  خبرنگاران  سطح شهرستان ، ماهنامه ای بصورت مستقل برای این شهرستان تهیه و توزیع گردد .

در پایان این همایش لوح های یادبودی به همراه کتاب ارزشمند قرآن به خبرنگاران اهدا گردید.

نویسنده : حمید رفیعی : ۳:٥۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۳
Comments نظرات () لینک دائم

مسافران تابستانی شهرستان بویین میاندشت در ایام عید سعید فطر

مسافران تابستانی شهرستان بویین میاندشت  در ایام عید سعید  فطر

در این ایام شهر افوس میزبان مشتاقان بسیار زیاد طبیعت بود

برای مشاهده تصاویر به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب
نویسنده : حمید رفیعی : ٦:۱٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۳
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش تصویری/عملیات جستجو جوان غرق شده در سد افوس

برای مشاهده ادامه تصاویر به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب
نویسنده : حمید رفیعی : ٦:۱۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۳
Comments نظرات () لینک دائم