شهر افوس با وجود برف خیز بودن پیست اسکی ندارد(مشاور وزیر ورزش)

pist

شهر افوس در شهرستان بویین و میاندشت با وجود برف خیز بودن منطقه متاسفانه تاکنون اقدامی در خصوص احداث پیست اسکی در این شهر صورت نگرفته است.

به گزارشافوس من به نقل از ایمنا، در دفتر مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان با حضور عیسی ساوه شمشکی مشاور وزیر و همچنین علی عمران سولقانی دبیر فدراسیون اسکی دغدغه ها و ضعف های پیش روی ورزش های زمستانی استان بررسی و راهکارهایی در این خصوص پیشنهاد و ارائه شد.
شمشکی مشاور وزیر ورزش در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار داشت: پیست اسکی شهرستان فریدونشهر در سال ۱۳۸۳ افتتاح و به بهره برداری رسیده ولی متاسفانه تاکنون تله سی یژ آن نصب نشده است.
وی ادامه داد: شهر افوس در شهرستان بویین و میاندشت با وجود برف خیز بودن منطقه متاسفانه تاکنون اقدامی در خصوص احداث پیست اسکی در این شهر صورت نگرفته که امید است در طی این سفر دو روزه به شهرهای فریدونشهر و افوس مشکلات پیست اسکی فریدونشهر و همچنین موانع احداث پیست اسکی در شهر افوس مرتفع شود.
لازم به ذکر است، شهرداری شهر افوس در دو سال اخیر پیگیری های لازم را در خصوص احداث پیست اسکی در این شهر انجام داده و حضور کارشناسان فدراسیون اسکی در این شهر می تواند گام نهایی تحقق این امر را برای اهالی این شهر و همچنین توسعه و رونق ورزش های زمستانی در سطح استان اصفهان را به ارمغان آورد.
گفتنی است؛ پیست اسکی فریدونشهر نیز که از سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسیده تنها از یک بالابر بشقابی برخوردار است که نه تنها جوابگوی اسکی بازان فریدونشهر نیست بلکه مشکلاتی را هم در روزهای تعطیل برای دوستداران ورزش اسکی از سایر مناطق به همراه دارد.

/ 0 نظر / 9 بازدید