در نشست خبری اسفنانی از خبرنگاران افوسی تقدیر شد.

نائب رییس کمسیون تحقیق مجلس در گفتگو با خبرنگاران شهرستان با ابراز تاسف از تغییر ترکیب جمعیتی شهرستان  به میان سال گفت تنها راه جلوگیری از این مشکل ایجاد اشتغال و  جذب سرمایه است که ورود گردشگران نیز می تواند به این مهم کمک کند . وی راز مانداگاری جوانان   در شهرستان را  ایجاد اشتغال  دانست و  گفت نقش رسانه ها  در شناساندن منطقه به دیگران بسیار  مهم  و  کلیدی است . وی این مهم را  رسالت خبرنگاران دانست و از آنان خواست بر انجام این رسالت اهتمام ویژه ای داشته باشند .

اسفنانی بیان داشت : متاسفانه یک نگاه دو گانه در دربحث آب به شهرستان وجود دارد که در نطق خود در مجلس نیز به آن اشاره کردم و  این نگاه دوگانه در برداشت آب شرب برای همسایگان سدی است که این دریای آب را  می بینند ولی حتی حق برداشت  یک قطره آب برای شرب ندارند .  وی گفت با تلاش های سه ساله حق برداشت 15 لیتر بر ثانیه ای از دولت گرفته شده اما استانداری با آن موافق نیست .اسفنانی در ادامه صحبت های خود  به غرب شهرستان چادگان یعنی استان چهارمحال اشاره کرد و  گفت در این استان چند ده متر مکعب آب برداشت می شود  ولی چون  مسولان استان اصفهان  در این منطقه نیستند و  می ترسند  اگر آب برداشت شود ،دیگر آب به مرکز استان نرسد این مشکلات را برای ما ایجاد می کنند و اجازه برداشت آب را نمی دهند .

IMG_1734

نائب رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان بیان داشت بخشی از مشکلات فریدن بزرگ مربوط به دولت و  بخشی به استان و  بخشی دیگر نیز  مربوط به افرادی است که در منطقه تمایلی به پیشرفت فریدن بزرگ ندارند . اما امیدوارم در مدتی که از زمان نمایندگیم باقی است قدمی ماندگار برای این منطقه برداریم .

اسفنانی اعتبار ماده 180 شهرستان را که از سوی دولت تخصیص یافته را نسبت به مشکلات شهرستان و  در مقایسه  با دیگر شهرستان ها بسیار اندک دانست  و  در مورد بیمارستان چادکان نیز کفت : در زمان  شروع کار  اینجانب ، این  بیمارسان 30 % رشد داشت اما تا اکنون با وجود مشکلاتی که در سال 91 -92 بود توانستیم با پیگیری خیلی زیاد با تخصیص یک باره 3 میلیارد به 100%ساخت برسیم . برای تجهیز این بیمارستان وزیز محترم بهداشت دستور تجهیز بیمارستان را به اعتبار 12 میلیارد تا عید سعید فطر داده بودند ، اما متاسفانه وزارت راه و شهرسازی ساختمان بیمارستان را  در موعد مقرر تحویل نداد ، اما ما در تلاشیم در هفته دولت این بیمارستان افتتاح گردد .

آقای دکتر اسفنانی با تاکید بر خط راه آهن اصفهان  ، داران ، ازنا بیان داشت ، از طرف استان لرستان 30 کیلومتر از این راه آهن در حال آماده سازی است. اما از ناحیه مسئولین  استان اصفهان  از جمله استاندار اصفهان تا الان حتی یک کلمه درباره راه آهن صحبت نشده است و  دلیل آن نیز تمایل زیاد آنهابه قطار تندروی اصفهان تهران است . اما با کار کارشناسی که انجام شده این خط راه آهن می تواند قریب به 10 میلیون تن بار انتقال داد که این یکی از چندین محاسن این طرح است .

اسفنانی در ادامه بحث با خبرنگاران با اشاره  به این که  یکی از حادثه خیز ترین نقاط ایران از نظر حوادث جاده ای جاده ی حد فاصل دامنه تا الیگودرز است بیان داشت ایجاد جاده 4 بانده اصفهان ، خوزستان از 30 سال پیش آغاز شده و  تاکنون تمامی آن به جز منطقه ما چهار بانده شده است . یعنی حدفاصل  دامنه تا داران و  بویین  میاندشت تا الیگودرز و  برای انجام این پروژه تاکنون 2 بار معاون وزیر راه و  مدیر کل اعتبارات وزارت راه و  شهرسازی بازدید کرده اند . اما متاسفانه این پیگری ها در زمانی است که دولت دستش خالی است .IMG_1767

دکتر اسفنانی گفت یکی از چالش برانگیز ترین بحث ها برای مطرح شدن در انتخابات و حذف رقیب های انتخاباتی ، بحث اشتغال است . متاسفانه منطقه ما از حیث اشتغال به شدت دچار مشکل است اما تاکنون ما بیش از 600 جلسه در خصوص اشتغال داشته ایم ،که تلاش های فراوانی نیز در این زمینه شده اما نیاز به همت همگانی است .

نماینده فریدن بزرگ در پاسخ به خبرنگاری که درباره نامزد شدن در انتخابات سوال کرد گفت بله بنده  به امید خدا به عنوان کاندیدای دوره ی دهم با قوت و  قدرت شرکت خواهم  کرد و  شایعات درباره عدم حضور بنده در صحت ندارد و  ناشی از این است که این افراد حرف دیگری برای طرح کردن ندارند  ، وی افزود  شایعات سفارت اینجانب کذب است  و  بنده خدمت به مردم را به این که سفیر ایران در یک  کشور شوم ترجیح میدهم .

اسفنانی در مورد قیمت تضمینی سیب زمینی گفت سال گذشته پس از تذکرات فراوان  دولت توجهی نکرد  و  امسال نیز قبل از برداشت تذکر دادیم و نامه هم نوشتیم اما وزیر کوتاهی کرده اما عده ای که هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارند  به بحث سیب زمینی ورود  کرده و وضعیت سیب زمینی را دچار چالش می کنند .  ولی امسال کار را  شروع کرده ایم و  اگر به نتیجه نرسیم با طرح سوال و  استیضاح کار را  پیش می بریم .

عدم حضور استاندار در فریدونشهر و  حضور چند ساعته وی در سه شهرستان دیگر آن هم برای مراسم تودیع و  معارفه فرماندارن  از دیگر سوالات  خبرنگاران  بود  که فرماندار گفت به وی تذکر داده ام  و  از وزیر کشور نیز جهت تذکر این موضوع به  استاندار درخواست کرده ام.

IMG_1739

اسفنانی با اشاره به این که سعی کرده ام تواضن و  تعادل را در فعالیتم در شهرستان ها  رعایت کنم ، اما بعضی مسئولین شهرستانی تمایل چندانی به این که نماینده در شهرستان پر رنگ نشان داده شود را نداشتند .اسفنانی در ادامه صحبت های خود  با اشاره به  المانی که  در فریدونشهر نصب شده بود  گفت  : ساخت این المان اشتباه اما جمع آوری آن  اشتباهی به مراتب بزرک تر بود . وی دلیل پیچیده شدن و  امنیتی شدن موضوع را  ضعف مدیران منطقه و  استان دانست .

اسفنانی در ادامه نشست خبری خود  ضمن بیان فعالیت اصلی نماینده ، به حضور مدیران  آموزش و پرورش سه شهرستان بویین میاندشت ، چادگان و  فریدن  در تهران  و  دیدار با معاون اعتبارات و  معاون نوسازی مدارس اشاره کرد و  گفت در این جلسه پر برکت که به همراهی بنده بود  دستور نوسازی 3 مدرسه در بویین میاندشت ، 2 مدرسه در داران و  2 مدرسه در چادگان گرفته شد .

نماینده کمیسوین قضایی مجلس در کارگروه جرائم رایانه ای در انتهای این نشست خبری  با اشاره به فعالیت خود کمیسیون قضایی مجلس ، این کمیسیون را مهم ترین کمیسیون مجلس دانست و  در ادامه گفت از مشکلات مردم ما این است  که بسیار قانع اند و  مطالبه گر نیستند . وی گفت قناعت در امور شخصی از ویژگی های پسندیده ای است اما در مسائل عمومی مطالبه گری حق مردم است و نباید قناعت کنند . وی با اشاره  به تظاهرات و  تجمعاتی که  در مقابل ادارات استان برگزار می شود گفت : مقامات استانی مطمئن اند که اگر 50 سال هم به مردم فریدن بزرگ ظلم شود  حتی یک نفر به مطالبه گری نخواهد پرداخت . وی با  بیان  اینکه  با برگزاری این چنین تجمعات و  تظاهراتی مخالف است و آنها را مخرب می داند گفت : مردم ما  باید از راه قانونی به مطالبه گری بپردازند .

در پایان این نشست چند ساعته نماینده محترم مردم فریدن بزرگ در مجلس شورای اسلامی از اصحاب رسانه این چهار شهرستان با  تقدیم لوح یادبودی تقدیر کردند.

لازم  به ذکر است آقایان حمید  رفیعی ، وحید اصلانی و ابوذر کیخایی  خبرنگاران شهر افوس در این همایش مورد  تقدیر قرار گرفتند و  آقای سید داوود موسوی نیز از غایبان این نشست بود .

esf (11) esf (10) esf (9) esf (8) esf (7) esf (6) esf (1) esf (3) esf (5) IMG_1797 IMG_1794 esf (4)IMG_1780

khabarnegari (1) khabarnegari (5) khabarnegari (8) khabarnegari (20) khabarnegari (22) khabarnegari (38) khabarnegari (40) khabarnegari (42) khabarnegari (47) khabarnegari (49) khabarnegari (50) khabarnegari (52) khabarnegari (55) khabarnegari (64) khabarnegari (67) khabarnegari (70) khabarnegari (72) khabarnegari (80) khabarnegari (84)khabarnegari (12)khabarnegari (15)khabarnegari (29)khabarnegari (34)khabarnegari (58)khabarnegari (66)khabarnegari (74)khabarnegari (75)khabarnegari (86)khabarnegari (87)khabarnegari (89)khabarnegari (90)khabarnegari (92)khabarnegari (96)

/ 3 نظر / 25 بازدید
ديانا

سلام با امروزم بهت سر زدم و تو نيومدي اين وبلاگم رو توي لاين بلاگ ساختم لطفا نظرت رو برام کامنت کن لاين بلاگ سيستم خوبيه پيشنهاد مي کنم تو هم توش يه وبلاگ بسازي همه بچه هاي گروه وبلاگ نويسا توش وبلاگ دارن نظر يادت نره

مـــــهرانــــ

درود بر حمید خوان